Komple PE PP Hattı

Komple PE PP Hattı - GCM Makina

Komple geri dönüşüm hattımız iki bölümden oluşur. 1. bölüm YIKAMA HATTI ve 2. Bölüm ise GRANÜL HATTIDIR.

Birinci bölümde; Geri dönüşümü yapılacak PE, PP, HDPE, LDPE vb.. gibi hurda plastik malzemeler genellikle, toprak, taş, kâğıt, talaş, kum, çamur metal gibi kirleticiler tarafından kirlenmiş olurlar. Kırma makinasında kırılan bu malzemeler Santrifüj ve Ayrıştırma-Yıkama kazanlarında çok iyi bir şekilde temizlenip ayrıştırıldıktan sonra, susuzlaştırma işlemi de yapılarak ilk aşama olan YIKAMA HATTI işlemi bitirilmiş olur. 

İkinci bölümde; Granül hattı işlemi başlar; kırılıp, yıkanıp, susuzlaştırılan bu temiz malzeme daha sonra çapak halinde Agromel silosunda depolanır. Depoda bulunan susuzlaştırılmış bu temiz plastik malzeme, Agromel makinası kumanda panelindeki bir düğme vasıtası ile pnömatik olarak Agromel makinasına aktarılır.

Agromel makinasında malzemeler yoğunlaştırılarak extrüzyona hazır duruma getirilir, el değmeden helezon vasıtası ile Extruder-Granül makinasına taşınır. Eritilmiş ve gazı alınmış bu malzeme kesme makinası ile Granül haline getirilir. Daha sonra çuvallanmak üzere fan vasıtası ile granül depolama silosunda depolanır ve Komple Geri Dönüşüm işlemi tamamlanmış olur.

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry|wholesale jerseys